fbpx

Vybavení pro fyzioterapeuty

Vybavení Redcord® je snadno ovladatelný závěsný aparát, který se využívá ve fyzioterapii

Vybavení je určeno pro fyzioterapeuty, rehabilitační lékaře a další profesionály vzdělané v léčebné metodě Neurac®. Metoda je zaměřena na obnovu neuromuskulární funkce. Zásadní funkcionalitou tohoto vybavení je přesné, jemné a plynulé dávkování zátěže pomocí popruhů a elastických lan, která lze použít jako dopomoc, tedy nadlehčení klienta, ale i ke cvičení proti odporu. Výhodou je, že dopomoc není pasivní, ale za současné pohybové funkce klienta – což je pro změnu v řízení pohybu zásadní výhoda. Všechny komponenty jsou označeny značkou Medical Device. Vybavení umožňuje aplikovat rotační pohyby v každé z pozic současně s uzavřenými kinetickými řetězci a to pro každou část těla (tedy i pro i krční páteř).

Redcord Workstation Professional

Redcord Workstation Professional je jediné zařízení určené k aplikaci léčebné metody Neurac® (léčebná metoda zaměřená na obnovu neuromuskulární funkce).

Snadno nastavitelné posuvné traverzy na stropní posuvné konstrukci. (ovládají se pohybem paže a jediným pohybem dojde k zaseknutí lana a tím je traverza bezpečně zastavena proti posunutí).Tento mechanismus umožnuje posunutí suspenčního bodu, což je jeden ze způsobů dávkování zátěže v otevřených i uzavřených řetězcích. Během terapie lze tedy posunutí plynule provádět a terapeut nemusí posunovat pacienta nebo zdržovat terapii uvazováním lan jak je tomu u jiných zařízení. Tři traverzy jsou dostatečné pro zavěšení celého těla a aplikaci léčebné metody Neurac, která je systematicky vyučována pro všechny terapeuty, kteří s Redcordem pracují. Celková nosnost zařízení i jeho částí je na každé z nich vyznačena.

Systém slouží ke cvičení uzavřených i otevřených řetězců (cvičení s přenosem váhy těla). Přesné, jemné a plynulé dávkování zátěže pomocí popruhů a elastických lan (ty lze použít ke cvičení proti odporu, ale též jako dopomoc, tedy nadlehčení klienta). Výhodou je, že dopomoc není pasivní, ale za současné pohybové funkce klienta – což je pro řízení pohybu zásadní výhoda oproti pasivním pohybům).Konstrukce a stabilita stropní posuvné konstrukce počítá s využitím přístroje Redcord Stimula, který se v rámci Neurac běžně používá (aplikace vibrací). Všechny komponenty jsou označeny značkou Medical Device.

Výhoda práce se systémem a vybavením Redcord®

 1. Lze zavěsit jakéhokoliv klienta a nadávkovat pro něj jeho osobní obtížnost prováděných cviků a to na kterékoliv části těla. 
 2. Systém lze využít u klientů chronických i pooperačních.
 3. Stimula – využití vibrací a jejich efekt na pohybový aparát. Redcord Stimula se využívá dle nastavené intenzity a frekvence dle indikací k terapii. Může mít efekt pro utlumení bolesti i stimulační efekt pro svalové vlákno. Dle klinických zkušeností významně přispívá k urychlení efektu terapií

Zařízení umožnuje i rotační pohyby pomocí vybavení Redcord Axis

Zařízení umožnuje aplikovat rotační pohyby v každé z pozic současně s uzavřenými kinetickými řetězci a to pro každou část těla (tedy i pro i krční páteř). Rotační pohyby jsou prováděny v Redcord Axis, který je součástí Redcord Workstation Professional pomocí kladek, s velmi nízkým třením, takže není znemožňován plynulý pohyb. Rotační cvičení lze provádět na zádech, boku i na břiše a to v případě terapie pánve i krční páteře. Výhodou je plynulé nastavení výšky popruhu ovládacími lany, která vychází z aparátu Redcord.

Redcord Workstation Professional je diagnostické i terapeutické zařízení. Správným využitím diagnostikujeme deficit v myofasciálních zřetězeních a též lze diagnostikovat deficit v lokální motorické kontrole. Nejedná se tedy o závěsné zařízení sloužící pro cvičení v odlehčení –  to je pouze jedna z jeho možností!!! Výhodou je kvalitní provedení detailů popruhů i lan, kvalitních záseků a odolných materiálů popruhů i lan. Aparáty Redcord se dají využít po sundání z Redcord Workstation konstrukce pro cvičení skupinky třech klientů.

Redcord Stimula

Je prokázáno, že vibrace:

 • Zvyšuje propriocepci 
 • Zvyšuje svalovou aktivaci 
 • Zvyšuje svalovou sílu 
 • Zlepšuje flexibilitu  
 • Snižuje bolest 

Redcord Stimula činí Neurac léčbu více efektivní!  

Redcord Stimula poskytuje rychlejší zotavení a lepších výsledků při léčbě:

 • Dysfunkcí svalové kontroly
 • Bolestivých stavů pohybového aparátu 
 • Funkčních poruch krční a bederní páteře, pánve a ramen

Léčba se provádí dle Neurac® léčby v pozicích s přenosem váhy těla. Redcord Stimula šíří vibrace po lanech Redcord Workstation. Vibrace je aplikována do vybraných partií těla a její dávkování je kontrolováno nastavením frekvence, energetické úrovně,  vzorcem vibrace a zpracováním.

 

Redcord Rehab Pro Plus

Nejkompletnější řešení, které poskytuje  širokou škálu cvičení celého těla. Ideální řešení pro profesionální rehabilitaci. Rotační doplněk Redcord Axis v kombinaci s rozsáhlou sadou Redcord popruhů, elastických lan a balančních podložek, speciálně navržených pro odlehčení váhy těla umožňuje cvičit  korigované cvičení „corrective exercise” s využitím rotačních pohybů.

Lze také zakoupit zjednodušené verze “Rehab Pro” a “Rehab”. Např. sada “Rehab Pro” neobsahuje Redcord Axis nebo elastická lana pro snižování zátěže, ale i přesto umožňuje celou řadu cvičení Redcord.

​Profesionální řešení pro cvičení Redcord

 1. Trénink celého těla v jednom aparátu Redcord Trainer

 2. Sady obsahují různé popruhy, lana a další doplňky

 3. Jednoduché dávkování zátěže pomocí popruhů (odlehčení váhy těla)