fbpx

Neurac

Co je Neurac?

Neurac®, nebo-li Neuromusculární activace, je unikátní léčebná metoda pocházející z Norska, založená na 15ti leté zkušenosti z oblasti fyzioterapie, výzkumu a dalších oborů medicíny. Diagnostika, kvantifikovaná Neurac testem, je velmi účinná u klientů s chronickou bolestí různých částí těla.

Je charakterizována:

  • cvičením s vlastní vahou těla
  • cvičením ve všech rovinách (cvičíme i dávkované rotace)
  • cvičení v labilním prostředí lana
  • přesným dávkováním cviků dle Neurac testu

Léčebná metoda Neurac® (Neuromusculární Activace) vychází ze speciálních terapeuticky přesně dávkovaných cvičení v aparátech Redcord®.

Cílem léčebné metody je odstranění bolesti a obnovení funkčních motorických vzorů. Neurac® léčba zlepšuje svalovou souhru a zaměřuje se na přičinu problému – nejen na symptomy.

Vědecké studie ukazují, že bolest a nebo inaktivita může zkreslovat či narušovat přesnost a kvalitu signálů z mozku do svalů. Tato porucha může vést ke zhoršené svalové spolupráci a tím dochází k přetížení některých svalů či bolesti. Metoda obsahuje diagnostický proces Neurac® Test zaměřený na identifikaci dysfunkcí a svalových dysbalancí. Neurac® test je systematické vyšetření celého těla s cílem najít nedostatky ve svalových zřetězeních. Pokud je nalezen nedostatek označujeme ho jako Weak Link (Slabý článek). Léčba zaměřená na korekci Weak link (Slabých článků) docílí snížení zátěže přetížených svalů.

V klinické praxi se proto často setkáváme s rychlým snížením bolesti a zlepšením pohybové funkce. K aplikaci léčebné metody Neurac se používá výhradně Redcord Workstation Professional®. Léčba vychází z přesně upravených a dávkovaných cvičení a technik. Pro zvýšení léčebného efektu může být využit patentovaný vibrační aparát Redcord Stimula®. Mnoho pacientů po aplikaci Stimuly uvádí úlevu od bolesti.  Léčebná metoda Neurac® je nebolestivá a bez vedlejších účinků. Terapie vyžaduje motivaci a koncentraci cvičícího klienta. Cvičení může být fyzicky náročné i obtížně ale mělo by být vždy prováděno kontrolovaně a nejlepší kvalitě pohybu.

Zajištění dlouhodobého účinku léčby by mělo být podpořeno a udržováno domácím cvičením. Neurac® léčba je efektivní u musculoskeletálních onemocnění jako jsou:

  • bolesti zad (low back pain) a bolesti pánve a kyčlí
  • bolesti krku (např. Whiplash, ztuhlý krk, bolesti hlavy)
  • bolesti ramene/ paže (zmrzlé rameno, tenisový loket)
  • bolestivé obtíže dolních končetin (např. patelofemorální sy, skokanské koleno..)